_

NIKOLINA HRGA

Scenski izraz / recitacija

Dramska pedagoginja i kazališna producentica, voditeljica dramskog centra u Rijeci, doktorandica Poslijediplomskog doktorskog studija pedagogije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci i edukantica psihodramske terapije pri Centru za psihodramu u Zagrebu.
Diplomirala je pri Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci i pri Filozofskom fakultetu u Rijeci. Posljednjih deset godina vodi različite dramske radionice za djecu, mlade i odrasle u suradnji s različitim ustanovama i organizacijama u Primorsko-goranskoj županiji. Pet godina radila je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca Rijeka kao kazališna producentica, a potom i kao voditeljica programa „Riječko kazalište mladih Kamov“. Sudjelovala je u organizaciji i produkciji dva festivala „Susret profesionalno vođenih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra ASSITEJ“. Pohađala je niz edukacija iz područja kazališne i filmske umjetnosti, pedagogije i psihodrame (u Hrvatskoj, Srbiji, Sloveniji, Italiji, Norveškoj…). Trenutno piše scenarij za svoj prvi dokumentarni serijal za djecu i mlade uz potporu Hrvatskog audiovizualnog centra. Članica je Hrvatskog centra za dramski odgoj te Saveza scenarista i pisaca izvedbenih djela.
_

RONALD BRAUS

Glazbeni izraz

Diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Dunje Vejzović. Umjetnički je direktor i osnivač festivala Rovinj art & more u Rovinju. Gostovao je u Italiji, Sloveniji, Mađarskoj, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Austriji i Švicarskoj. Od 2006. godine voditelj je projekta komorne opere „Opera b.b.“ s kojom ostvaruje operni repertoar namijenjen gostovanjima diljem zemlje i inozemstva.
_

NIKA DISNEY

Plesni izraz

Nika je koreografkinja, plesačica i producentica. Diplomirala je u Amsterdamu (NL) na Academie voor theater en dans kao izvođačica, koreografkinja i pedagog. Njezina recentna djela predstavljena su u Hrvatskoj sa Studijom za suvremeni ples i u sklopu plesnog festivala Koreospektar, baveći se tematskim pitanjima poput „Jesmo li ikada doista sami?“ i „Kako će tehnologija oblikovati naša srca?”. Nika potiče svoje plesače da u rad unesu vlastita iskustva, snove i strahove jer taj proces međusobnog sudjelovanja stvara most kojim se produbljuje veza između publike i izvođača. Za Niku, proces istinski završava tek nakon što je rad predstavljen, kroz razgovore i tiha razmišljanja sudionika.
_

IVAN ZLATUNIĆ

Folklor

Osnovnu i srednju školu završio je u Županji. Od 2005. godine do danas radi u kulturno – umjetničkoj djelatnosti kao voditelj folklora, koreograf i kostimograf u Kulturno – umjetničkoj udruzi Kristal – Sladorana i u Kulturnom centru „Igrišće“ u Županji, a dugi niz godina voditelj je i nekoliko folklornih skupina s područja županjskog kraja.
U razdoblju od 2006. do 2011. godine pohađao je seminare Hrvatske škole folklora u organizaciji Hrvatske matice iseljenika te odslušao sve četiri zone hrvatskog plesnog područja, a u istom razdoblju pohađao je i seminare Panonske zone u Vinkovcima u organizaciji KC Gatalinka. Godine 2008. odslušao je i položio ciklus seminara Gorana Kneževića Dječje folklorno stvaralaštvo i njegova scenska primjena, koji se održavao pod preporukom Ministarstva kulture i prosvjete. U veljači 2009. godine u suradnji sa Zavičajnim muzejom Stjepana Grubera bio je jedan od autora kataloga Županjske graničarske obitelji, kao i scenarist revijalnog dijela. U studenom 2014. godine uspješno je završio program pedagoškog, didaktičkog, psihološkog i metodičkog obrazovanja u svrhu vođenja folklornih aktivnosti s djecom predškolske i školske dobi. Prema kriterijima Hrvatskog društva folklornih koreografa i voditelja stječe statuse koreografa, stručnog voditelja sve četiri hrvatske plesne zone, stručnog voditelja s dječjim ansamblima i voditelja izvornih skupina. U razdoblju od 2013. do 2022. godine glavni je autor programa svečanog otvorenja Šokačkog sijela u Županji. U prosincu 2014. godine imenovan je od strane Ministarstva kulture kao stručna osoba za nadgledanje radova i savjetovanje u projektu obnove cvelferske nošnje stradale u poplavi. Dugogodišnji je član stručnih žirija na dječjim i županijskim smotrama folklora. Stečenim zvanjima i znanjem postaje predavač na Seminaru panonske zone u Vinkovcima, a 2023. godine preuzima predavanja Slavonije, Baranje i Srijema na Hrvatskoj školi folklora.
_

KARIN MILOTIĆ

Multimedija

Profesorica savjetnica koja je završila srednju školu u Rovinju, a diplomirala na Filozofskom fakultetu u Rijeci na Odjelu za likovnu kulturu, izborni kolegij grafika u klasi prof. Josipa Butkovića te nastavila obrazovanje na području grafike u kalkografskom ateljeu prof. Josipa Butkovića na Sušaku. Od 2005. godine predaje likovnu umjetnost u Srednjoj školi Zvane Črnje u Rovinju te likovnu kulturu u Osnovnoj školi Vladimira Gortana u Žminju. Od 2010. godine voditeljica je Županijskog stručnog vijeća učitelja likovne kulture Istarske županije. Sudjelovala je u radu Županijskih povjerenstava za organizaciju i provedbu natjecanja te Državnog prosudbenog povjerenstva Natjecanja-izložbe učenika osnovnih i srednjih škola s područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK. Bila je i dugogodišnji član organizacijskog odbora Sabora čakavskog pjesništva, natjecanja mladih pjesnika i recitatora. Također je sudjelovala na brojnim županijskim i državnim natjecanjima u svojstvu mentora nagrađenim učenicima. Vodi likovne i kostimografske radionice te je suautorica brenda Themebags.
_

BERNARD TEKLIĆ

Multimedija

Likovnom umjetnošću profesionalno se bavi više od dvadeset godina. Diplomirao je interdisciplinarni studij povijesti umjetnosti i likovne umjetnosti pri Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Redovni je član hrvatskih strukovnih umjetničkih udruga primarnog umjetničkog stvaralaštva i djelovanja (HZSU, HDLU Zagreb, HDLU Istre, Likovna kolonija Zavičajnog muzeja grada Rovinja). Umjetničko stvaralaštvo i djelovanje glavno mu je i jedino zanimanje. Dobitnik je više nagrada i priznanja te kontinuirano sudjeluje na izložbama u zemlji i inozemstvu. Radovi su mu zaštićeni Zakonom o autorskom pravu. Živi i radi u Rovinju.
_

DUŠAN GRBAC

Multimedija

S petnaest godina počinje se baviti fotografijom, oprema foto-laboratorij za crno-bijelu fotografiju i sve do 1981. godine radi samostalno. Od 1981. godine postaje članom foto-kluba „Jelen“ Pula, 1984. godine članom foto-kluba „Rovinj“, „CVU Batana“ Rovinj i naposljetku foto kluba „KAF“ iz Lovreča. Imao je dvije samostalne izložbe „Nijanse 19 vremena“ u CVU-CAV Batana Rovinj (2013.) i „Čarobne lutalice“ u CVU-CAV Batana Rovinj (2017.). Na 29. FIAP bijenalu fotografije u boji 2021. u Francuskoj fotografijom „Žuti“ (uz devet drugih autora) predstavljao je hrvatsku fotografiju. U razdoblju od 2012. godine do danas žirirao je nekoliko domaćih izložbi, ali i međunarodnih („Photocity 2015“, „Photocity 2021“), a „47. državna Domijada“ bit će četvrta Domijada na kojoj je žirirao fotografske radove. Zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu u informatici i fotografiji održao je desetke predavanja i radionica iz područja fotografije, fotografskih tehnika snimanja i obrade fotografija. Prošle je godine napisao knjižicu (koja je za javnu upotrebu i potpuno je besplatna) „Osnove digitalne fotografije” za početne tečajeve fotografije.
_

BOŠKO PICULA

Multimedija

Politolog i filmski kritičar. Na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu studirao je politologiju i novinarstvo. Nakon diplome na matičnom je fakultetu magistrirao međunarodne odnose i doktorirao komparativnu politiku. Radi kao docent na Fakultetu političkih znanosti. Autor je više znanstvenih i stručnih radova. Tijekom studija počeo je objavljivati u filmskom magazinu Hollywood. Filmske kritike objavljivao je i u Vijencu, Total Filmu, Globusu, Hrvatskom filmskom ljetopisu te na web stranici film.hr. Koautor je emisije o filmu Café cinéma i emisije o filmu za djecu i mlade Kokice na Hrvatskoj televiziji. Kao filmski kritičar surađuje s Hrvatskom televizijom (emisije Kod nas doma i Art à la carte, izravni prijenosi dodjela Oscara, Emmyja i EFA-e) i Hrvatskim radijem (emisija Licem u lice). Vodi emisiju o animiranom filmu Animatik. Član je Hrvatskog politološkog društva, Hrvatskog novinarskog društva, International Political Science Association (IPSA), Western Political Science Association (WPSA), Hrvatskog društva filmskih kritičara i Državnog povjerenstva za Natjecanje u debati.